Pokaz ratownictwa drogowego w Strzegomiu (ZDJĘCIA)

 3 września nasi strażacy zorganizowali pokaz ratownictwa drogowego na terenie parkingu przy hali sportowej OSiR w Strzegomiu. Demonstracja cieszyła się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród dzieci, które śledziły każdą czynność wykonywaną przez strażaków. Scenariusz zakładał zdarzenie drogowe, wskutek którego kierujący samochodem osobowym marki Peugeot został uwięziony w pojeździe.

Początkowo działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i stabilizacji pojazdu. Następnie strażak-ratownik po wybiciu tylnej szyby dostał się do wnętrza pojazdu i zajął się poszkodowanym. W tym czasie pozostali druhowie rozłączali akumulator, wybijali pozostałe szyby, wycięli przednie drzwi oraz dach pojazdu w celu bezpiecznej ewakuacji poszkodowanego na noszach typu deska. Od początku do końca nad działaniami czuwał strażak w aparacie ochrony dróg oddechowych z nawodnioną linią, aby w razie powstania pożaru samochodu ugasić go w zarodku. Pokaz był na bieżąco komentowany i omawiany przez prezesa Józefa Jabłońskiego, który w roli spikera starał się przybliżyć widzom, na czym polega praca strażaków podczas wypadku drogowego.

 

W pokazie wzięli udział druhowie: Józef Jabłoński, Krzysztof Kuczma, Zbigniew Pawełek, Roman Wołczański, Mateusz Markowski, Paweł Leśnicki, Jakub Pawełek i Dawid Strzelbicki.

 

Zdjęcia z pokazu autorstwa Martyny Kuczmy można zobaczyć klikając tutaj.

Write a comment

Comments: 0