Pracowity poniedziałek!

(Zdjęcie ilustracyjne)

Alarm 19.12.2016, 06:27

Alarm 19.12.2016, 11:43

Alarm 19.12.2016, 12:03

 

W dniu 19 grudnia nasza jednostka wyjeżdżała do dwóch pożarów i jednego miejscowego zagrożenia. Pierwszy z alarmów obudził strażaków nad ranem o 6:37 wezwanie dotyczyło pożaru altany ogrodowej w Świebodzicach przy ulicy Tadeusza Kościuszki. Na miejscu akcji działał zastęp z JRG Świebodzice, natomiast nasze działania polegały na zaopatrzeniu wodnym. Wąska i zarośnięta droga dojazdowa utrudniała działania.

 

Drugi wyjazd naszego zastępu nastąpił o 11: 43. Zgłoszenie dotyczyło pożaru piwnicy w Świebodzicach na ulicy Strzegomskiej. Po rozpoznianiu stwierdzono pożar kartonów znajdujących się przy piecu. Działania polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu. Następnie odymiono piwnicę i przekazaniu jej właścicielowi. Działania prowadziły jednostki z JRG Świebodzice (2 zastępy), OSP Stanowice.

 

Podczas naszego powrotu do bazy nasz zastęp został zaalarmowany do kolizji na drodze wojewódzkiej nr 374 w pobliżu miejscowości Grochotów. W zdarzeniu udział brały dwa samochody osobowe marki Opel i Peugeot. Kierujący jednego z pojazdów uderzył w samochód przed nim jadący. Sprawca kolizji doznał urazu głowy. Na miejscu akcji były zastępy z JRG Świdnica (2 zastępy), OSP Strzegom i OSP Stanowice, i Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

Write a comment

Comments: 0